Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je takový strážný anděl pro případ nějakých škod na vašem autě. Neochrání ho sice před zloději či vandaly, dokáže ale nahradit škody jimi způsobené. Pokud si havarijní pojištění sjednáte zároveň s povinným ručením, dostanete zpravidla slevu a také další výhody v podobě například lepších asistenčních služeb.

Na začátek několik obecných informací o havarijním pojištění. Havarijní pojištění lze uplatnit na motorové a nemotorové vozidlo uvedené ve smlouvě a platí na celém území Evropy. Lze se pojistit buď krátkodobě-nejméně na jede měsíc, na dobu určitou-jeden pojistný rok, nebo na dobu neurčitou-jeden pojistný rok s automatickou prolongací. Placení pojistné smlouvy může probíhat buď měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo ročně a smlouvu lze ukončit buď výpovědí 6 týdnů před výročním dnem, prodejem vozidla, změnou vlastníka, výpovědí do dvou měsíců od uzavření smlouvy či kvůli neplacení.

Proti čemu lze tedy své auto pojistit? Můžete využít havarijní pojištění proti vandalismu, krádežím, haváriím nebo živelným katastrofám. Různé druhy mezi sebou můžete kombinovat jak chcete. Až si vyberete, co vám vyhovuje nejvíce a co nejvíce uplatníte, můžete si k „balíčku“ přidat ještě různá připojištění, jako jsou například připojištění skel, připojištění zavazadel nebo připojištění za náklady půjčeného vozidla.

Většina lidí, kteří si havarijní pojištění sjednávají, mají nové, nebo novější auto. Pro takové typy aut se havarijní pojištění jistě vyplatí. Máte-li ale auto starší a případná oprava by proto nebyla tolik drahá, je havarijní pojištění zbytečné a nemá cenu si ho sjednávat.

Hlavními výhodami jsou finanční pomoc při pojistné události a pokud nemáte po určitou dobu žádnou škodu na vašem vozidle, dostanete od pojišťovny bonus.
Nevýhodou je, že spoluúčast je až na výjimky minimálně 5000. Další nevýhodou vyšší cena havarijního pojištění a také to, že pojistné plnění i ojetých vozidel zpravidla neodpovídá skutečné výši způsobené škody.

Nejznámějšími pojišťovnami, které havarijní pojištění nabízejí, jsou Allianz pojišťovna, pojišťovna AXA či ČSOB pojišťovna. Pokud se rozhodnete sjednat si havarijní pojištění, můžete buď využít sjednání přímo s povinným ručením, jak je psáno na začátku, nebo samostatně. A to jak přes internet, tak i osobně na pobočkách pojišťoven.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidejte prosím komentář

 

Nejnovější komentáře
Poslední vyhledávané
O webu Havarijní Pojištění

Titulek: Havarijní pojištění
Popis: Poskytujeme základní informace o havarijním pojištění, jeho výhodách a nevýhodách. Dále nabízíme srovnání pojišťoven nabízející tento druh pojištění.
Slova: havarijní pojištění, pojištění, auto, pojištění auta, pojištění havárie

OVB Allfinanz
Nechte si navrhnout havarijní pojištění na míru vašeho automobilu.
Doporučujeme
Měsíční dálniční známka

Měsíční dálniční známka: Komfortní a Výhodná volba pro Vaše Cestování.