Havarijní pojištění

Druhy pojištění

Dnes je již samozřejmostí mít sjednané různé druhy pojištění, jako je životní, úrazové, či majetkové pojištění, pojištění firem, penzijní pojištění, pojištění cestovní a také pojištění havarijní.
Toto pojištění je zahrnuto do pojištění, která jsou nepovinná. Dá se samozřejmě sjednat jako dodatek povinného ručení, ale povinné není. Havarijní pojištění pokryje škody na našem automobilu i v případě, že jsme nehodu nezavinili. Vyplatí se i v případě, pokud zaviníme dopravní nehodu, která je později definována jako nehoda z nedbalosti.

Pojišťovny

Havarijní pojištění může být nastavitelné dle našeho přání a tím opravdu variabilní.Auto si můžeme pojistit také proti přírodním živlům jako je krupobití, pád stromu, střet se zvířetem, vichřici, proti povodni atd. Havarijní pojištění by mělo zabezpečit vozidlo proti všem rizikům, která jsou spojená s jeho provozem. Lze sjednat v rámci havarijního pojištění též pojištění skel, zavazadel, úraz řidiče i spolucestujících spojený s dopravní nehodou, vztahuje se i na vandalismus, krádež, či poškození automobilu z nedbalosti. Havarijní pojištění se vyplatí sjednávat u vozů do 5 – 6 let stáří, u velmi drahých vozů samozřejmě i starších. Hlavním důvodem sjednání je cena opravy vozu, kterou by měl majitel hradit v případě, že se na ní povinné ručení nevztahuje. Mnoho pojišťoven nabízí v rámci havarijního pojištění také doplňkové služby jako např. odtahovou službu, náhradní vozidlo, či asistenční služby. Tento druh pojištění nabízí v naší republice kolem 20 pojišťoven. Výběr je velký a záleží jen na nás jaký typ a výši pojistného zvolíme, a tím budeme mít na cestách větší klid. Dnes není novinkou sjednání všech druhů pojištění on line přímo z pohodlí domova přes internetové stránky.

Zkopírujte a vložte kód níže..
Email a IM
WWW kód
Fóra
Dobré pojištění

Přidejte prosím komentář

 

Nejnovější komentáře
Poslední vyhledávané
O webu Havarijní Pojištění

Titulek: Havarijní pojištění
Popis: Poskytujeme základní informace o havarijním pojištění, jeho výhodách a nevýhodách. Dále nabízíme srovnání pojišťoven nabízející tento druh pojištění.
Slova: havarijní pojištění, pojištění, auto, pojištění auta, pojištění havárie

OVB Allfinanz
Nechte si navrhnout havarijní pojištění na míru vašeho automobilu.
Doporučujeme
Měsíční dálniční známka

Měsíční dálniční známka: Komfortní a Výhodná volba pro Vaše Cestování.